17 lipca 2024

Krzem organiczny – powszechny, lecz mało znany pierwiastek o wielu korzyściach

Krzem to naturalnie występujący pierwiastek i jeden z najpowszechniej występujących metali na Ziemi. Krzem jest używany do produkcji części samochodowych, chipów komputerowych, a nawet ogniw słonecznych.

Krzem organiczny to suplement diety, który składa się z krzemu. Suplement ten działa poprzez wzmocnienie zdolności organizmu do wydobywania składników odżywczych ze źródeł pożywienia i poprawia odporność organizmu na stres.

Krzem często znajduje się w roślinach, warzywach, mleku i owocach. Wiadomo, że krzem jest suplementem diety, który może poprawić zdrowie i wydajność. Krzem jest stosowany jako suplement diety od dawna, ale dopiero niedawno naukowcy odkryli jego potencjał w branży farmaceutycznej.

Suplementy diety zawierające krzem są obecnie bardzo poszukiwane, ponieważ są zalecane w celu zapobiegania starości i osteoporozie, a jednocześnie zapewniają inne korzyści zdrowotne, takie jak zwiększenie gęstości kości, poprawa elastyczności mięśni i zmniejszenie stanu zapalnego. Taki produkt zwykle składa się z dwutlenku krzemu, kwasu krzemowego i innych składników, w tym azotku boru.

Krzem pomaga naszemu organizmowi w produkcji kolagenu i zmniejsza ryzyko zapalenia stawów. Chroni również naszą skórę przed słońcem, spłyca zmarszczki i reguluje poziom hormonów steroidowych. Krzem organiczny znajdujący się w żywności ekologicznej ma inne właściwości niż krzem przemysłowy, dlatego krzem organiczny nie jest tylko trendem. Krzem organiczny:

  • krzem zapobiega artretyzmowi poprzez poprawę przepływu krwi;
  • reguluje równowagę hormonów steroidowych w organizmie, co zmniejsza stan zapalny i sztywność;
  • zapobiega powstawaniu zmarszczek, działając na komórki skóry, czyniąc je bardziej sprężystymi i elastycznymi.