16 czerwca 2024

Dla kogo jest przeznaczony kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno sposobem na bardzo szybkie pozyskanie gotówki. Jego zaletą główną jest sam fakt, że środki przeznaczyć możemy w zasadzie na dowolny cel. Niezależnie czy zamierzamy kupić nowy sprzęt RTV, czy też sfinansować remont, mamy w tym aspekcie pełną dowolność. Ogranicza nas jedynie możliwa suma do uzyska, która w głównej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej. Czy każdy złożyć może wniosek o przyznanie gotówkowego kredytu? Czy bank może odmówić jego udzielenia.

Uzyskanie kredytu gotówkowego raczej nie powinno nam przysporzyć zbyt wielu trudności. Warunki, które spełnić musi kredytobiorca trudno jest uznać jako bardzo wygórowane. W większości przypadków absolutnie wystarczy, że osiągniemy dochód stały. Nie zawsze musi to być umowa o pracę. Przez niektórych kredytodawców akceptowane są także umowy o dzieło oraz umowy zlecenie.

Kredyt gotówkowy przeznaczony jest dla fizycznych osób, które to posiadają pełną zdolność do prawnych czynności oraz także są zatrudnione w formie, która jest akceptowalna przez bank, w którym się wnioskują o kredyt. Co to dla nas oznacza w rzeczywistości? Pełną zdolność prawych czynności posiadają w naszym kraju osoby pełnoletnie. Wymóg podstawowy to ukończenie osiemnastego roku życia. Sam wiek to jednak jeszcze nie wszystko. Do tego musimy jeszcze wykazać pewną zdolność do spłacania rat kredytu. Aby to zrobić musimy wykazać, że osiągamy stały dochód. Jest to chyba w tym wszystkim najważniejsze.