26 maja 2024

Sposób na udany piknik: lodówka turystyczna na chłodne dania i napoje

Pierwsze ciepłe dni wiosny sprawiają, że setki osób stęsknionych za świeżym powietrzem i dodającą energii pogodą, planuje długie spacery, pikniki na łąkach i wypady turystyczne wraz z całą rodziną. Oczywiście niezbędnym elementem takich wycieczek jest przygotowywane na nie jedzenie, które po rozłożeniu koca na łące, może być dobrym wstępem do niezapomnianego pikniku. Wspólny czas spędzany przy posiłkach na świeżym powietrzu z pewnością wszystkim doda chęci do życia i będzie wspaniałą zabawą! Jak się przygotować na takie wyjście i jakie akcesoria piknikowe mogą nam się przydać? Sprawdźmy!

Przygotowanie do wiosennego pikniku

Weekendowe pikniki najlepiej zacząć od dobrego przygotowania: po pierwsze plan i wybranie miejsca, po drugie towarzystwo i po trzecie odpowiednie dodatki i posiłki. Nowoczesne lodówki turystyczne, do których można będzie zapakować posiłki wymagające utrzymania w chłodniejszej temperaturze, koc piknikowy z odpowiednią podbitką, dzięki której zimna jeszcze ziemia nie będzie biła w pośladki siedzących oraz dodatkowe gadżety uprzyjemniające jedzenie – to podstawa. Wiele osób rozpoczyna przygotowanie do pikniku od zakupu modnego i znanego głównie z amerykańskich filmów, kosza piknikowe. Ten gadżet wygląda pięknie, ale niestety ma jedną ważną wadę: przenoszone w nim dania czy butelki z napojami, są nieustannie narażone na słońce, a ich temperatura nie będzie orzeźwiająco niska. Żeby móc cieszyć się dobrym smakiem winogron, pomarańczy czy przyjemnie schłodzonym winem – lepiej sprawdzą się tutaj lodówki turystyczne.

Na jakiej zasadzie działają takie lodówki? Specjalna konstrukcja tych poręcznych urządzeń jest zaprojektowana tak, żeby ich ścianki i dno były izolowane i nie dopuszczały do wnętrza wysokiej temperatury. Dodatkowo wiele modeli posiada izolację podwójną lub możliwość umieszczenia w nich tzw. wkładów chłodzących. To podłużne elementy, które dzień przed piknikiem wsuwa się do zamrażarki, a później przekłada do lodówki, dzięki czemu układane w niej produkty od razu otoczone są przyjemną, chłodną temperaturą. Zarówno izolowane ścianki, jakimi cechują się lodówki turystyczne, jak i wkłady chłodzące, utrzymują temperaturę nawet do dziesięciu, a czasem piętnastu godzin, co sprawia, że zabranie ich na całodzienny piknik, zapewni dobry stan jedzenia od początku, aż do końca. Lodówki, podobnie jak i inne praktyczne akcesoria piknikowe można dostać zarówno w sklepach tradycyjnych, stacjonarnych, jak i wybrać je w sklepach online, gdzie z pewnością wybór i możliwość dostosowania ich opcji do własnych potrzeb, będą dużo większe.