26 maja 2024

Jak zostać agentem nieruchomości?

Źródło: https://franczyzawgn.pl/

Zainteresowałeś się rolą agenta nieruchomości i zastanawiasz się, jak nim zostać? Być może warto pomyśleć jeszcze szerzej i założyć własne biuro. W tym przypadku najlepiej trzymać się jednak rozwiązania w formie franczyzy, ponieważ będzie to zdecydowanie łatwiejsze od działania na własną rękę. Taką możliwość daje WGN, dzięki czemu możesz się sprawdzić, a co najważniejsze – zrobić pierwszy krok w stronę spełnienia zawodowego i atrakcyjnych zarobków.

Możliwość otworzenia biura franczyzowego

Przed laty zostanie pośrednikiem było pewnym wyzwaniem, ponieważ zawód był licencjonowany, co zmieniło się jednak w roku 2014. Aktualnie niemal każdy może spróbować w nim swoich sił i nie inaczej jest z założeniem samego biura. Z WGN robisz to w modelu franczyzowym, potrzebując na start dostosowanego do tego lokalu (posiadanego na własność lub wynajętego) i nakładów finansowych w granicach 25-30 tysięcy złotych. Wymagania początkowe nie są zatem wysokie. W ramach franczyzy otrzymasz tymczasem dostęp do know-how naszej grupy i duże wsparcie biznesowe. Założysz agencję, korzystając ze sprawdzonego schematu, a w każdej chwili możesz liczyć na pomoc dedykowanego opiekuna, wsparcie prawne w zakresie aktualizowania dokumentacji czy szeroko zakrojony marketing ofert. Współpraca z WGN jest klarowna i jasna – pobieramy tylko określoną opłatę franczyzową, nie zajmując jednak udziału w zyskach, które należą w pełni do franczyzobiorcy.

Dlaczego warto?

Jedną z opcji działania na tym rynku jest próba zatrudnienia się w agencji, co ma swoje zalety, ale i ograniczenia. Liczba obowiązków będzie mniejsza niż przy prowadzeniu całego biura, ale nie pokonasz wtedy pewnych barier, jeżeli chodzi o zarobki. W swoim biurze poza obowiązkami związanymi z pośredniczeniem przy transakcjach dochodzi do tego więcej zajęć organizacyjnych i promocyjnych oraz zajmowanie się samym zespołem. W zamian za to prowadzisz jednak coś swojego, mając większe perspektywy zawodowe i zarobkowe. W modelu franczyzowym taka działalność jest o tyle łatwiejsza, że unikasz początkowych barier wejścia na rynek, a korzystając z gotowego przepisu na prowadzenie biura, który sprawdził się już w innych placówkach, możesz liczyć na to, że szybciej osiągniesz sukces.