16 czerwca 2024

Jak wprowadzić do swojej szafy styl boho? Zacznij od sukienki maxi i tych wskazówek!

Podoba Ci się styl boho i chciałabyś zacząć ubierać się w tym klimacie? Nic prostszego, teraz sukienka maxi boho wręcz powinna być podstawą garderoby każdej szanującej się trendsetterki. Jeśli jednak nie miałaś do czynienia z tym stylem i nie do końca wiesz, jak wprowadzić go do swojej szafy – ten artykuł może się okazać bardzo pomocny.

Od czego zacząć kompletowanie stylizacji boho?

Bez względu na to, czy podstawą outfitu w tym klimacie jest bluzka, czy sukienka maxi boho – dużo się dzieje w takiej stylizacji. Dlatego chcąc z tego modowo wyciągnąć jak najwięcej, trzeba wiedzieć jak zrównoważyć wszystkie te warstwy. Przy koordynowaniu tak wielu różnych stylów i wzorów równowaga może być trudna, ale nie jest niemożliwe do osiągnięcia.

Po prostu postaraj się, aby żadna część Twojego stroju nie była zbyt przytłaczająca wobec reszty. Sukienka maxi boho może dominować, ale nie powinna być jedynym elementem stroju, który będzie rzucać się w oczy. W stylizacjach boho oko powinno być naturalnie przyciągane do twarzy jako centralny element stroju – cała reszta powinna być tylko dodatkiem, bez względu na to jak piękna jest Twoja sukienka maxi boho z butiku LaLaLa.

Sukienka maxi boho – różne pomysły na modne outfity

Składanie swojego stroju w boho klimacie to wyśmienita zabawa. O ile najlepiej, by Twoja sukienka maxi boho była wysokiej jakości z dobrego butiku, to cała reszta dodatków może być mniej restrykcyjna pod tym względem. Dlatego, jeśli chcesz się dobrze zabawić przy takich stylizacjach – poluj na ubrania vintage z lat 70-tych.

Wiele sklepów z używaną odzieżą ma nadwyżki odzieży z tego okresu – w ten sposób możesz znaleźć:

  • swojskie koszule i bluzki,
  • maxi spódnice,
  • chusty i akcesoria.

Wszystkie te elementy są tymi, które możesz nosić w swoim artystycznym stylu. Silny wpływ stylu hipisowskiego na ubrania z tego okresu sprawia, że idealnie nadaje się do mody boho. Możesz również odwiedzić swoją starą ciotkę, czy pchli targ – aby dobrze się bawi i znaleźć te artykuły odzieżowe. Nowoczesne wersje tych kreacji można czasem znaleźć w specjalistycznych sklepach, ale z racji tego, że sukienka maxi boho będzie aktualnie naprawdę modną podstawą garderoby w najbliższych sezonach, możesz być pewna, że nie zabraknie takich fasonów w Twoich ulubionych butikach z aktualnymi trendami mody.

Która sukienka maxi boho będzie w tym sezonie najmodniejsza?

Jeśli chcesz naprawdę zadać szyku w stylu boho – szukaj odważnych wzorów. Teoretyzuje się, że początki ludu bohemy, Romów, pochodzą z subkontynentu indyjskiego. Podczas migracji Romów do Europy Środkowej przyjęto wiele odważnych wzorów i stylów, takich jak te, które można zobaczyć w niektórych częściach Afryki lub Indii – zatem jeśli Twoja sukienka maxi boho będzie nawiązywać do tej tradycji, znajdziesz się w samym sercu boho mody!

Połącz te wzory z różnymi wzorami, nie przykładając zbyt dużej wagi do tego, czy dotychczasowe modowe standardy pozwoliłyby na te zestawienia – na tym właśnie polega klima boho. Jeśli jednak mimo wszystko nie jesteś na tyle artystyczna i nadal ważna jest dla Ciebie spójność stroju, wybierając jaka sukienka maxi boho ma się stać osią Twojej stylizacji, możesz wybrać motyw, na przykład:

  • wzory kwiatowe,
  • proste wzory geometryczne, takie jak kropki i paski.

Upewnij się, że jednak nie jest nudno – dlatego najlepiej postawić na kontrastujące kolory i wzory. Nigdy nie wiadomo, kiedy dwa pozornie przeciwstawne wzorce wydobędą w Tobie boho ducha! Warto więc zaryzykować, by odnaleźć się w tym stylu w pełni.