16 czerwca 2024

Jak przygotować się do zakupów w internetowym butiku?

Jeśli chcesz zamówić do domu z internetowego butiku ubrania, w których faktycznie będziesz się pokazywać – postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi zakupów, a tak się stanie! Każda z nas może zostać łowczynią okazji i prawdziwą fashionistką, by później dzielić się swoją wiedzą z innymi. Zapraszamy do wciągającej lektury.

Nie zeruj konta – przed zakupami wyznacz budżet

Wbrew pozorom jest to wskazówka dla każdej z nas, nawet tych najbardziej majętnych. Nie chodzi bowiem tylko o zawartość portfela, ale też o miejsce w szafie i troskę o środowisko. Dlatego zanim zobaczysz, jak piękne rzeczy ma do zaproponowania butik LaLaLa i dasz się ponieść zakupom – koniecznie ustal budżet, jaki możesz przeznaczyć na nowe ubrania.

Kiedy znasz konkretną liczbę – łatwiej jest:

  • zaplanować zakupy,
  • uniknąć nadmiernych wydatków,
  • trzymać się budżetu.

Jednym ze sposobów ustalenia budżetu jest sporządzenie listy wszystkich ubrań, które Twoim zdaniem będziesz potrzebować kupić w ciągu roku, a następnie oszacowanie, ile chcesz wydać na każdy produkt podczas sezonowych zakupów. Kiedy już określisz złotą sumę, zrób wszystko, aby się jej trzymać i nie wydawać ponadto.

Skorzystaj z mood boardu i kupuj ubrania świadomie

Użyj mood boardu! Nie wiesz co to? To nic innego jak Twoja osobista tablica, na której umieszczasz zbiór zdjęć ubrań, które Ci się podobają. Każda fashionistka ma taką i nie bez powodu – to właśnie mood board nawet największym gwiazdom pomaga stworzyć własny styl i jest źródłem inspiracji podczas zakupów odzieżowych – również tych w butiku online. Tworząc mood board koniecznie zwróć uwagę na podobieństwa między wybranymi zdjęciami – czy są jakieś określone kolory, tekstury i style, do których stale dążysz? Wybierając poszczególne elementy w trakcie internetowych zakupów, sprawdź, czy pasują one do ogólnego stylu Twojej moodboard, zanim skończą w wirtualnym koszyku.

Sklepowa „wish lista” – wykorzystaj jej potencjał!

Niejeden butik ją ma – wish list, inaczej lista życzeń – to nic innego jak lista rzeczy, które chcesz lub potrzebujesz. Możesz trzymać się wersji online w ulubionym butiku, albo możesz zrobić swoją własną na kartce. Robiąc zakupy, rzuć okiem na listę, aby przypomnieć sobie, czego tak naprawdę szukasz. Zakupy z listy są zwykle bardziej udane niż wyruszanie z myślą o jednej konkretnej rzeczy – możesz nie znaleźć wszystkiego, co chcesz za pierwszym razem, ale podczas wielu zakupów możesz ogólnie zaznaczyć większość pozycji na liście. Robiąc zakupy w butikach online, dodaj ulubione produkty do zakładek i wróć do nich, gdy zacznie się okres wyprzedaży.

Zmierz się dokładnie i zwracaj uwagę na tabele rozmiarów

Poznaj swoje pomiary – to kluczowe. Ważne jest też, byś je cyklicznie aktualizowała i najlepiej zrób swoją własną notatkę w telefonie, gdzie będziesz mieć ładnie wypisane najważniejsze wymiary.

Najważniejsze, czyli te dotyczące części ciała takich jak:

  • biodra,
  • talia,
  • klatka piersiowa.

Nie trzeba chyba dodawać, że to naprawdę mocno pomoże w zakupach online, umożliwiając porównanie pomiarów z tabelą rozmiarów butiku. Jednak kiedy robisz zakupy osobiście, również możesz z tego skorzystać – zabierając ze sobą szczegółowe wymiary, aby sprawdzić, czy dany model będzie pasował, zanim go przymierzysz, możesz w ten sposób oszczędzić naprawdę dużo czasu i zachodu. Jest to szczególnie przydatne podczas zakupów ubrań z drugiej ręki, ponieważ rozmiar vintage może bardzo różnić się od nowoczesnego. Dowiedz się, jak wykonywać pomiary prawidłowo – w internecie znajdziesz całe mnóstwo samouczków, które przeprowadzą Cię przez ten proces z sukcesem.