17 lipca 2024

Dlaczego klocki hamulcowe są takie ważne?

Nie kupujmy tanich klocków hamulcowych.

Każdy kierowca wie czym dokładnie są klocki hamulcowe oraz kwestie tego jak są bardzo ważne. Na pewno nie możemy kupować tanich klocków hamulcowych. Gdy mamy samochód Audi A5, to powinniśmy kupić klocki hamulcowe Audi A5. Nie powinniśmy w ogóle brać pod uwagę jakiś tanich odpowiedników czy też zamienników. Na pewno domeną klocków hamulcowych tanich jest ich hałaśliwość. Wówczas do czynienia mamy z szuraniem, które nasila się znacznie podczas wciskania pedału hamulca. Możemy także zaobserwować takie piszczenie. Powstaje ono na wskutek ciśnienia niewielkiego w układzie. Chodzi o bardzo niewielki nacisk klocków na hamulcową tarczę. O ile szuranie jest najczęściej źle dobranym ciernym materiałem, to piszczenie się wiąże z konstrukcją uproszczoną względem właśnie oryginału.

Hamulcowe klocki premium.

W klockach, które pochodzą z segmentu premium są montowane w elementach specjalnych, które pochłaniają drgania. Połączone są one z płytką metalową do której została przymocowana okładzina. Zaś w zamienniku element ten po prostu nie występuje.

Pylenie hamulcowych klocków.

Pylenie hamulcowych klocków jest kolejną bolączką klocków z budżetowego segmentu. Już po samym przejechaniu dosłownie kilku kilometrów na feldze się osadza czarny nalot. O ile w zamiennikach droższych ten problem występuje nadal, to o tyle nie jest już sam w sobie zbyt bardzo widoczny. Problem ten rozwiązać można w sposób bardzo prosty. Wystarczy, że zainwestujemy w ceramiczne klocki. Cena ceramicznego zamiennika może być taka sama, a nawet i znacznie wyższa od oryginału. Pamiętajmy jak Audi A5, to tylko klocki hamulcowe Audi A5. https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/