26 maja 2024

Bagażnik na rowery na hak i jego wady i zalety

Bagażnik na rowery na hak nie wygląda jak uchwyt. Raczej bagażnik na rowery na hak przypomina nam specjalną platformę do przewożenia rowerów. Dostępna jest w wersjach szerszych czy też węższych. Wszystko jest zależne od ilości miejsc na rowery. Każdy z egzemplarzy powinien się składać z podestu, ramion, które trzymają rowery oraz montażowych stanowisk, które pomieścić mogą od dwóch do czterech rowerów. Propozycjom droższym nie brakuje ramki własnej na światła oraz na rejestrację. Pomimo konstrukcji nieco bardziej skomplikowanej nie jest to trudne rozwiązanie w montażu. Całość za pierwszym razem potrwa kilkanaście minut. Wystarczy, że się dobrze zapoznamy z samą instrukcją obsługi.

Kolejną niewątpliwą zaletą takowego rozwiązania jest brak konieczności dokupowania belek poprzecznych czy też relingów. Ceny jednak są wyższe. Podest niższej jakości to wydatek rzędu około siedmiuset złotych. Pomimo to mamy do dyspozycji minimum dwa stanowiska. W przypadku trzech czy też czterech stanowisk na rowery cena wzrasta co nieco. Co jeszcze? Na pewno należy wspomnieć o wygodzie z użytkowania. Nie musimy w żadnym wypadku unosić roweru na dach, aby móc go zamontować. Trzeba również wspomnieć o oporze znikomym aerodynamicznym, jaki stawia z tyłu samochodu podest.

Sprawdźmy koniecznie tę propozycję, a już wkrótce będziemy mogli wszędzie podróżować ze swoim rowerem i poznawać ścieżki rowerowe w zasadzie w każdym zakątku Polski. Drogi rowerowe są naprawdę na wysokim poziomie w naszym kraju i już nie możemy się doczekać kiedy je wypróbujemy i troszkę pojeździmy.