16 czerwca 2024

Bagażniki na rower – kiedy się przydadzą?

Zaczepy rowerowe na klapę to doskonałe wyjście do przewozu rowerów dla osób nie mających bagażnika dachowego i haka we własnym aucie. Pośród artykułów dostępnych w sklepie internetowym i stacjonarnym odnajdziesz zaczepy rowerowe na klapę bagażnika do transportu dwóch czy trzech rowerów. Bagażnik na klapę pozwoli na ogół na przewiezienie najwyżej trzech pojazdów.

Dachowe bagażniki na rower

Możliwości dla tego rodzaju wyjścia na rower różnią się we współzależności od rodzaju samochodu. Bagażniki dachowe mocuje się do przemysłowych czy wymiennych belek bocznych, co pozwoli na przemieszczanie na nich paru rowerów. Możesz dobierać rodzaje, jakie nie potrzebują usuwania kół, czy także takie, dzięki którym na dachu auta przewieziesz nie jedynie dwukołowce, jednak też box. Wytwórcy ubiegają się w tworzeniu jeszcze to wygodniejszych oraz prostych systemów montażu rowerów na dachu należałoby zdecydować się na zakupienie odpowiedniego zaczepu rowerowego.

Postaw na sprawdzone marki

Gdy wybieramy bagażniki na rower, to wpierw należałoby zaznajomić się w pierwszej kolejności z artykułami popularnych, doświadczonych spółek. Jeśli chodzi o transport rowerów liczy się przede wszystkim zabezpieczenie. Wybierając urządzenie wartej zaufania firmy zapewniamy sobie komfort przyjemnego oraz bezstresowego przewozu pojazdów. Co istotne najlepsze rodzaje instalowane na hak nie będą przeszkadzały nam w stosowaniu własnego bagażnika. Po prostu podniosą się wraz z klapą zapewniając nam do niego pełny dostęp.

Waga bagażnika rowerowego

Przy doborze bagażnika rowerowego należałoby zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z których produktów jest zrobiony, i na jego budowę oraz sposób łączenia. Do produkcji bagażników wykorzystuje się często dwa tworzywa: aluminium oraz stal. Bagażniki aluminiowe mają ową korzyść, iż są zdecydowanie lżejsze. Mogą ważyć prawie 800-900 gramów, podczas jeśli waga stalowych bagażników dochodzi choćby do paru kilogramów.