3 grudnia 2024

Pompa zatapialna Grundfos

Generalnie wszelkie pompy ciśnieniowe do wody zanurzeniowe są umieszczane dokładnie w wodzie, gdyż pompa zanurzeniowa funkcjonuje w wodzie. W związku z tymże istotne jest, by wszelkie ważne składniki sterujące stresem były odpowiednio kryte oraz zaimpregnowane. Jest to jedyny sposób, by uniknąć ewentualnemu zniszczeniu napędu. Reguła funkcjonowania każdej pompy zanurzeniowej jest taka sama. Przez zassanie woda wchodzi w system oraz dalej jest transportowany poprzez wąż do większego miejsca oraz doprowadzana do miejsca przeznaczenia. Gdzie winna być zastosowana pompa zatapialna Grundfos?

Pompa zatapialna Grundfos natomiast głębinowa – jakie są rozbieżności?

W zasadzie oba narzędzia wykonują te same prace. Różnicę stanowi tylko głębokość, z której może być przelewana woda. W wypadku pomp zanurzeniowych stanowi ona maksimum 20 metrów, natomiast głębinowych chociażby 50 metrów. Pompy przekazane do wody brudnej wyróżniają się także dużą skutecznością. Przeciętnej klasy narzędzie jest w stanie przepompować aż 15000 litrów w czasie jednej godziny, co pozwoli pozbyć się wody z całej piwnicy lub budynku.

Czym wyróżniają się pompy zatapialne?

Pompy zatapialne z racji na własną budowę oraz dość niewielką moc napędu nie mogą się równać z rodzajami pomp głębinowych lub chociażby pomp hydroforowych pod względem skuteczności. Więc nie opiera się o nie systemów wspomagających w wodę obiekty bytowe, gospodarskie, instalacje nawadniające etc. Właściwością pomp zatapialnych jest to, iż mogą one tłoczyć wodę z głębokości najwyżej kilkunastu metrów (praktycznie, uwzględniając straty przesyłowe) i tworzyć ciśnienie wstępne na poziomie do 1,5 bar.