17 lipca 2024

W jaki sposób działa płyta indukcyjna?

Jak działają płyty indukcyjne De Dietrich? Działanie płyt indukcyjnych opiera się na zastosowaniu drutów miedzianych, których zwoje spiralne są ukryte pod powłoką ceramiczną. Są one umieszczone w obszarach, które są wyznaczone jako grzewcze pola. Z tego właśnie względu jest ważne nie tylko samo ustawienie naczynia w sposób prawidłowy, ale też zastosowanie garnka czy też patelni o średnicy odpowiedniej. Informacje na temat samego zakresu wymiarów naczyń, które zastosować możemy na danym polu zawsze znajdują się w instrukcji producenta. Musimy także wiedzieć, że płyty indukcyjne De Dietrich należą do produktów premium, a więc możemy mieć pewność ich wysokiej jakości.

Jeśli chcemy sprawdzić w łatwy sposób, czy zestaw naszych starych garnków się sprawdzi na płycie indukcyjnej jest to niezwykle prosty sposób – wystarczy, że użyjemy magnesu, na przykład z lodówki. Jeśli element się przyczepi do dna garnka, to oznacza, że możemy naczynie wykorzystać do gotowania na indukcyjnej kuchence bez problemu. Weźmy przy tym pod uwagę, że dno musi być całkowicie płaskie, aby przylegało doskonale do płyty, w innym wypadku indukcja nie zadziała w sposób prawidłowy, a sam obszar grzania będzie mocno ograniczony.

Dlaczego taki ważny jest sam materiał wykonania garnka oraz także rodzaj dna? Wymaga tego zasada działania, którą się posługuje płyta indukcyjna. W jaki sposób działa ogrzewanie tą właśnie metodą?

Po uruchomieniu wybranego grzewczego pola przy pomocy panelu sterowania, w zwojach drutu miedzianego przepływa prąd zmienny, a więc taki, którego natężenie samo w sobie nie jest stałe. W związku z tym cewki ulegają samemu przemagnesowaniu – ich magnetyczne pole zmienia się z częstotliwością wynoszącą około 24 kHz. Dzięki temu samo dno naczynia, które jest wykonane z materiały o magnetycznych właściwościach prędko się zaczyna nagrzewać.

Na pewno warto zainwestować w płyty indukcyjne De Dietrich https://dedietrichpolska.pl/ . Nie będziemy żałować swojej decyzji. Jest to zakup na długie, długie lata.