16 czerwca 2024

Jak zabezpieczyć swój komputer przed atakiem hakerów?

W tej sekcji dowiemy się, jak chronić nasze komputery przed hakerami. Główną ideą jest to, że powinieneś mieć silne hasło i korzystać z antywirusa.

1) Używaj silnych haseł i często je zmieniaj

2) Regularnie aktualizuj oprogramowanie antywirusowe

3) Użyj oprogramowania zabezpieczającego na smartfonie lub tablecie

4) Aktualizuj swój system operacyjny

5) Unikaj pobierania pirackich gier, filmów, muzyki lub programów telewizyjnych

Dobry program antywirusowy – jak go wybrać?

Niezbędne jest posiadanie programu antywirusowego na komputerze lub smartfonie. Prawdziwe pytanie brzmi: jak wybrać ten właściwy? Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, czego dokładnie szukasz? Na przykład, czy masz komputer Mac lub PC lub oba i jakiego systemu operacyjnego używasz? Czy Twoje urządzenie jest połączone z innymi urządzeniami w sieci, takimi jak telefon, tablet itp.? Czy jest przeznaczony tylko do telefonów komórkowych lub laptopów? Dobry program antywirusowy https://gdata.pl/ powinien być w stanie odpowiedzieć na te pytania.

Czy dobre oprogramowanie antywirusowe może być bezpłatne?

Tak, jeśli wiesz, gdzie szukać. Dostępne jest bezpłatne oprogramowanie antywirusowe, ale nie jest tak dobre, jak oprogramowanie płatne. Darmowe produkty antywirusowe zwykle nie mają tych samych funkcji, co płatny produkt. Nie zawsze zapewniają one również ten sam poziom ochrony, co może negatywnie wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo w Internecie. Niektóre bezpłatne produkty antywirusowe mogą również zawierać same wirusy, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich pobierania i instalowania na komputerze lub urządzeniu.