22 kwietnia 2024

Epilacja w Krakowie

Źródło: https://czarnowiejskaestetic.pl/

Jak działa epilacja laserowa w Krakowie?

Epilacja laserowa w Krakowie to jeden z zabiegów kosmetologii estetycznej, który realizujemy w naszym salonie Czarnowiejska Estetic. Do wykonania tej procedury służy nowocześnie zaprojektowany system diodowy emitujący fale o odpowiedniej długości. Dzięki nowoczesnym systemom depilacja laserowa jest możliwa na praktycznie każdym fototypie skóry i różnorodnym owłosieniu. Na uwagę zasługuje zintegrowany system chłodzenia kontaktowego pozwalający na przeprowadzenie zabiegu w komfortowych warunkach.

Specjalistyczna konsultacja

Podstawą do przeprowadzenia takiego zabiegu jest konsultacja ze specjalistą, która jest niezbędna dla zapewnienia optymalnego przebiegu całej procedury. W trakcie rozmowy możemy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, a także optymalnie dobrać parametry systemu w zależności od wyników próby laserowej. Wynika to z faktu, że każda skóra może nieco inaczej reagować na zabieg. W większości przypadków zaczerwienienie występujące po zastosowaniu lasera szybko mija. U pacjentów o bardzo wrażliwej skórze objawy mogą się jednak utrzymywać przez kilka dni, dlatego wszystkie możliwe reakcje ze szczegółami omawiamy podczas konsultacji. Na trwałość i szybkość ujawnienia się rezultatów wpływają różne czynniki, w tym ilość i rodzaj usuwanych włosków, fototyp skóry czy stan gospodarki hormonalnej.

Wymagania do przeprowadzenia zabiegu

Aby zabieg epilacji laserowej przebiegł prawidłowo, należy spełnić pewne wymagania. Procedura nie może być bowiem wykonywana przy świeżej opaleniźnie, również w przypadku stosowania samoopalacza, a także w czasie ciąży oraz karmienia piersią lub chorób nowotworowych. Jeżeli pacjent odbywa antybiotykoterapię, środki te trzeba odstawić na minimum dwa tygodnie przed zabiegiem. W zakres przeciwwskazań wchodzi ponadto stosowanie leków sterydowych, przeciwdepresyjnych, psychotropowych oraz retinoidów. Zabiegu nie powinno się wykonywać u osób cierpiących na epilepsję jak również u pacjentów z uszkodzeniami skóry oraz infekcjami o podłożu bakteryjnym i wirusowym. Przeciwwskazaniem są ponadto siwe i jasne włosy. Pacjenci z chorobami przewlekłymi mogą wymagać dodatkowej konsultacji ze specjalistą.