21 listopada 2024

Urządzenia przydatne w firmie produkcyjnej

Bank Phrom/unsplash.com

Każdy zakład produkcyjny musi spełniać pewne standardy, by jego produkty były dopuszczone do dalszej dystrybucji i sprzedaży. Odpowiedni sprzęt i urządzenia przemysłowe ułatwiają spełnienie tych wymogów i pozwalają na osiągnięcie najwyższej jakości produktu końcowego. Sprawdź, jakie urządzenia przydadzą się w firmie produkcyjnej, niezależnie od branży przemysłu.   

Znakowarki  

Każdy produkt wychodzący z fabryki musi być oznaczony specjalnymi kodami, które mówią o miejscu jego produkcji, czasie i dacie powstania, a także niektórych właściwościach towaru. Sprzęt do znakowania produktów lub ich opakowań powinien znajdować się w każdym zakładzie przemysłowym. Brak oznaczenia towaru jest często ogromnym problemem dla całej serii produkcyjnej, a czasami kończy się nawet koniecznością wyrzucenia nieoznakowanej partii. Rodzaj sprzętu do oznaczania opakowań należy dopasować odpowiednio do tworzywa, na jakim ma znaleźć się kod towaru. 

 

Na rynku dostępne są różne opcje, jeśli chodzi o sposób nanoszenia oznaczeń. Znakowarka mikroudarowa jest jedną z najbardziej uniwersalnych metod. Popularne są także znakowarki atramentowe oraz laserowe. Oznakowanie naniesione za pomocą tych właśnie technik można spotkać praktycznie na każdym kroku, zarówno w branży spożywczej czy farmaceutycznej, jak i w przemyśle ciężkim.    

Wózki widłowe   

Transport zarówno materiałów do produkcji, jak i gotowych towarów musi odbywać się w bezpieczny dla załadunku i pracowników sposób. Wózki widłowe pozwalają na łatwy i bezproblemowy transport nawet dużych ładunków. Ten sprzęt przydaje się tak w samej fabryce, jak i w magazynie. Jeśli hala magazynowa znajduje się na terenie wokół przedsiębiorstwa produkcyjnego, można za pomocą wózka transportować załadowane palety do magazynu i od razu ustawiać je na regałach. Obecność wózków widłowych w fabryce pozwala przyspieszyć i usprawnić pracę, a także lepiej ją zorganizować. Pozwala to na dużo bardziej wydajne funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz najbardziej optymalne wykorzystanie czasu pracy zakładu.   

Panele fotowoltaiczne   

Przy obecnych cenach energii i gazu, koszty utrzymania zakładu produkcyjnego rosną do abstrakcyjnych wręcz kwot. Montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie fabryki może pomóc w znacznym obniżeniu rachunków za energię elektryczną. Panele słoneczne pozwalają także zmniejszyć ryzyko zatrzymania pracy przedsiębiorstwa w razie przerwy w dostawie prądu lub awarii w elektrowni. Dzięki prawie całkowitej niezależności od zewnętrznych dostawców prądu. zakład może funkcjonować bez żadnych komplikacji, nawet jeśli wszystkie lokalne elektrownie zawiodą. W przypadku dużych firm produkcyjnych koszt montażu paneli fotowoltaicznych zwraca się już w kilka miesięcy, a niższe nawet o 90% rachunki za energię elektryczną są odczuwalne dla budżetu przedsiębiorstwa praktycznie od razu.

Materiał partnera

Zdj. główne: Bank Phrom/unsplash.com